ERZURUM YAKUTİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cihan KIVANÇ'tan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cihan KIVANÇ'tan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, annelerin olmadığı yerde anne, babaların olmadığı yerde baba olan, vatanın en ucra köşelerine ilim ifran yayan, ülkenin geleceğine yön veren kisidir öğretmen.

Ülkenin toplumsal gelişiminin iyileştirilmesi, milli ve manevi değerlerinin yaşatılması, kültürel ve ahlaki yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması eğitimin temel taşı olan öğretmenlere bağlıdır.

Bütün dünyada en onurlu mesleklerinden birisi olan öğretmenlik büyük bir emek, fedakârlık, hoşgörü ve sabır isteyen ulvi bir meslektir. Öğretmenlerimiz geleceğimizin teminatı çocuklarımızı, ilim irfan ile donatarak huzurlu, mutlu, kalkınmış bir Türkiye hedefine doğru sorumluluklarını her zaman büyük bir özveri ve azimle yerine getirmektedirler.

Toplumsal yaşantımızda saygın bir yeri olan değerli öğretmenlerimizin yetiştirdiği çocuklarımız, ülkesine, milletine, milli ve manevi değerlerimize yürekten bağlı, kendine güvenen, okuyan, araştıran, sorgulayan, güzel ahlak ve sorumluluk sahibi kişilikli bireyler olarak ulkenin geleceğini inşa edeceklerdir

Bu duygu ve düşüncelerle 24 Kasım Öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutluyor başta Başöğretmen Gazi Musatafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Muratpaşa Mahallesi Merkezi Yönetim Caddesi Valilik Binası 1. Kat Yakutiye/ERZURUM - 442 240 00 07 08 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.