ERZURUM YAKUTİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kadın Çiftçilere yönelik, mesleki eğitim iş birliği protokolü imzalandı

Erzurum Ticaret Borsası Başkanlığı İle Erzurum Çalişma Ve İş Kurumu (işkur), Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ve Yakutiye İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğü'nün Ortaklaşa Yürüttüğü Tarım Projeleri Protokolü Çerçevesinde Kadın Çiftçilere Yönelik "süt Hijyeni?sterilizer Makinesi Operatörü (süthane-mandıra) Eğitimi Protokolü İmzalandi
Kadın Çiftçilere yönelik, mesleki eğitim iş birliği protokolü imzalandı

Erzurum Ticaret Borsası Başkanlığı ile Erzurum Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR), Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yakutiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün ortaklaşa yürüttüğü Tarım Projeleri Protokolü çerçevesinde kadın çiftçilere yönelik "Süt Hijyeni-Sterilizer Makinesi Operatörü (Süthane-Mandıra) Eğitimi protokolü imzalandı. Erzurum İş ve Çalışma Kurumu ( İŞKUR) İl Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen imza törenine, Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral, Erzurum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Abdulkadir Mutlu, Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan Kıvanç ile Yakutiye İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Kantarkaya katıldı. İlk etapta Erzurum ili, Soğucak, Altınbulak, Muratgeldi, Yazıpınarı, Kırkgöze ve Yolgeçti mahallesindeki kadın çiftçilere yönelik uygulanacak olan Süt Hijyeni-Sterilizer Makinesi Operatörü (Süthane-Mandıra) Eğitimi kursları 6 grup halinde toplam 150 kadın çiftçinin katılımı ile gerçekleştirilecek ve eğitimler sonucunda başarılı olan kadın çiftçilere sertifikaları düzenlenecek tören ile verilecek. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral, "Erzurum'daki kadın çiftçilerimize yönelik olarak başlattığımız bu proje ile kadın çiftçilerimiz hem meslek sahibi olacak hem de para kazanacak. İlk etapta merkez ilçelere bağlı 6 mahallemizde başlatmış olduğumuz bu projenin yakın zamanda tüm ilçelerimize yaymayı planlıyoruz. Kadın çiftçilerimizin bu anlamda tarım ve hayvancılıkta daha da aktif olmalarını bekliyoruz" şeklinde konuştu.

19-07-201919-07-2019

Muratpaşa Mahallesi Merkezi Yönetim Caddesi Valilik Binası 1. Kat Yakutiye/ERZURUM - 442 240 00 07 08 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.