ERZURUM YAKUTİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZ ÖMER NASUHİ BİLMEN İLKOKULU'NDA BAYRAK TÖRENİ YAPILDI.

İLÇEMİZ ÖMER NASUHİ BİLMEN İLKOKULU'NDA BAYRAK TÖRENİ YAPILDI.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un Türkiye genelinde tüm okullarda bayrak töreni yapılması talimatının ardından İlçemiz Ömer Nasuhi Bilmen İlkokulu'nda da bayrak töreni yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Salih KAYGUSUZ, Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cihan KIVANÇ ve okul yönetiminin katıldığı törende, 81 ilimiz genelinde olduğu gibi saat 10:00'da hep birlikte İstiklal Marşı okundu.

Törenin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz yaptığı konuşmada "Malumunuz olduğu gibi uzun bir süredir okullarımızda Pazartesi ve Cuma günleri İstiklal Marşı törenini salgın nedeniyle yapamıyorduk. Milli Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK'un talimatı ile ülke geneli 81 ilimizde tüm okullarda saat 10:00'da hep birlik İstiklal Marşı okundu. Erzurum'da 1200 okulumuz bulunmaktadır. İlçelerimiz dahil tüm okullarımızda idareci ve öğretmenlerimizin katılımı ile okullarda İstiklal Marşımız okundu. Bizlerde Yakutiye İlçesinde bulunan Ömer Nasuhi Bilmen İlkokulunda hep birlikte İstiklal Marşımızı okuduk. Erzurum genelinde tüm okullarda yanlızca İstiklal Marşı okunmadı, okulumuz öğrencileri ve velilerine de duyurular yaptık. Öğrenci ve velilerimiz de evlerinin balkonlarından İstiklal Marşını okudular" dediler.

 

Muratpaşa Mahallesi Merkezi Yönetim Caddesi Valilik Binası 1. Kat Yakutiye/ERZURUM - 442 240 00 07 08 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.