ERZURUM YAKUTİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CİHAN KIVANÇ'TAN İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 100.YILDÖNÜMÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CİHAN KIVANÇ'TAN İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 100.YILDÖNÜMÜ MESAJI

Şanlı bayrağımız ve onun istiklalini ebedileştiren bir manzume olan İstiklal Marşı, hiç kuşku yok ki yüce Türk Milleti'nin ruhunu, tarihini, bağımsızlık sevdasını, ülkü ve ideallerini yansıtan ve aziz Türk milleti var oldukça nesiller boyunca yüreklerde hissedilerek coşkuyla okunacak bir milli marştır.

İstiklal Marşı vatan ve millet sevgisinin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının en veciz ve en seçkin ifadesidir. Türk Milleti'nin 100 yıldır yankılanan ve ebediyete kadar da yankılanacak olan ses bayrağımızdır. Kara günlerimizin umut ışığı, kahramanlık destanımız, heybetli kimliğimiz, yurt severlik ve özgürlük aşkımız İstiklâl Marşı ve milletimizin sinesinden çıkarak onun acılarını, umutlarını kararlılığını " Hayal ile yoktur alkış verişim, her ne demişsem görüp de söylemişim " diyerek abideleştiren Mehmet Akif... 

Milli mücadelede üstlendiği sorumlulukla, fikirleri ve eserleriyle tarihimizde müstesna bir yer edinmiş olan İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u, yine bu anlamlı gün vesilesiyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyorum. 

Muratpaşa Mahallesi Merkezi Yönetim Caddesi Valilik Binası 1. Kat Yakutiye/ERZURUM - 442 240 00 07 08 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.