ERZURUM YAKUTİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CİHAN KIVANÇ'TAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CİHAN KIVANÇ'TAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk halkının var olma veya yok olma savaşları içinde egemenliğini ilân ettiği tarih olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm milletimize ve ülkemize kutlu olsun.

23 Nisan, asil bir milletin verdiği bağımsızlık mücadelesinin ardından, birlik ve beraberliğin bayraklaştığı gün olmuştur. Milli egemenliğin muhteşem bir şekilde tecelli ettiği bu günün birlik ve beraberliğimizin pekişmesine ve güçlenmesine vesile olması, en büyük dilek ve temennimizdir. Vatanımızın tehlikede olduğu o buhranlı günlerde bağımsızlık sevdasıyla kurulan TBMM, birlik ve beraberliğimizin sembolü olarak ülkemizin ve milletimizin ufkunu aydınlatmış, milletimizin geleceğe emin adımlarla yürümesini ve bugünlere ulaşmasını sağlamıştır.

Büyük önder Atatürk'ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanlar'ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti'nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.

Eğitim neferleri olarak bizlerde  geleceğimizin teminatı olan cocuklarımızın okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, bilimi ve teknolojiyi etkin kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olmaları yolunda hiç yılmadan, yorulmadan var gücümüzle çalışmaya devam edececeğimizin bilinmesini istiyor,

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ve mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum

 

Muratpaşa Mahallesi Merkezi Yönetim Caddesi Valilik Binası 1. Kat Yakutiye/ERZURUM - 442 240 00 07 08 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.