ERZURUM YAKUTİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ CİHAN KIVANÇ'TAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ CİHAN KIVANÇ'TAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Şanlı tarihi boyunca hür ve bağımsız yaşamış, başkasının boyunduruğu altına girmektense canını feda etmeyi tercih eden bir millettin evlatları olarak, cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın teminatı gazilerimizin,  19 Eylül Gaziler Gününü idrak etmenin gurur  ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Ülkemizin bağımsızlığı, birlik ve beraberliği için her türlü fedakarlığı ortaya koyan, mevzu bahis vatan ise gerisi teferruattır sözünü kendilerine şiar edinen ve bu uğurda seve seve canlarını feda etmeyi göze alan gazilerimiz; onurun, gururun, vatanseverliğin ve kahramanlığın en güzel abideleridir.

 

Vatanın birliğini, bereberliğini, bölünmez bütünlüğünü ve Türk Sancağının şanını korumak için bedenlerini korkusuzca siper eden  gazilerimiz, rütbelerin en güzeli ile şereflendirilmiş ve bu rütbelerini iman dolu göğüslerinde taşımanın haklı gururu içerisindedirler.

 

Bizlerde her karışı Kahraman Şehit ve Gazilerimizin kanları ile sulanmış bu cennet vatanın gelecek teminatı olan evlatlarımızın; vatanını, sancağını, ecdadını ve mukaddesatını öğrenerek, aynı azim ve kararlılık içerisinde daha büyük işler yapmalarını temin için  çalışmakta kararlıyız.


Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi, demokrasi şehitlerimizi, hayatları boyuncu gurur içerisinde yaşayıp ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimizin Gaziler Günü'nü en içten duygularımla tebrik ediyor, saygılarımı sunuyorum.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                            Cihan KIVANÇ 

                                                                                                                                                                                                                                    İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                      

Muratpaşa Mahallesi Merkezi Yönetim Caddesi Valilik Binası 1. Kat Yakutiye/ERZURUM - 442 240 00 07 08 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.