ERZURUM YAKUTİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin Koruyucu Önleyici Hizmet ve Tedbirlerin Arttırılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü Toplantısı

Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin Koruyucu Önleyici Hizmet ve Tedbirlerin Arttırılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü Toplantısı

 

Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin Koruyucu Önleyici Hizmet ve Tedbirlerin Arttırılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü gereğince, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Abdurrahman GAZİOĞLU başkanlığında "İlçe Yürütme Kurulu" toplantısı  Erzurum Lisesi Kültür Sitesi konferans salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya, İlçe Jandarma Komutanı Akif Alperen ARISOY, İlçe Emniyet Müdürü Erkan KAÇAR, , Sosyal Hizmetler Merkez Müdürü Mustafa KILIÇ ve tüm okul müdürlerimiz katıldı.

 

İlçe Yürütme Kurulu toplantısında; Protokollerde belirlenen yükümlülükler kapsamında ilçe teşkilatları bünyesinde yürütülen çalışmalarda karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri, ilçe teşkilatlarının eğitim ve güvenlik çalışmalarında birimler arası işbirliği ve koordinasyonun sağlanması ve daha nitelikli hale getirilebilmesi için ilçe genelindeki okullarda öğrencilerin daha güvenli ve huzurlu bir eğitim-öğretim yılı geçirmelerini sağlamak amacıyla okulların yakın çevresinde ve okul güzergâhlarında alınacak tedbirler ile yapılacak çalışmalar değerlendirildi. 

Okul çevresindeki güvenlik kameraları, taşımalı eğitim, öğrencilerin güvenliği, okul çevrelerinde yapılacak trafik denetimleri, okul polisi, okul önü işaret levha ve hız kesicilerinin yenilenmesi ve kontrolünün sağlanmasına yönelik  konuları ele alındı.

20-10-202320-10-202320-10-202320-10-2023

Muratpaşa Mahallesi Merkezi Yönetim Caddesi Valilik Binası 1. Kat Yakutiye/ERZURUM - 442 240 00 07 08 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.